Номинации за Оскар 2019

0
0

Преди броени часове в кратко живо предаване, излъчвано и в платформите YouTube, Facebook Live и Twitter бяха обявени номинираните за награди Оскар 2019. Водещите Трейси Елис Рос и Кумайл Нанджиани представиха щастливците, които ще се борят за престижната награда в познатите ни 24 категории на 91-та поред церемония. Ето ги и тях (не в реда на обявяването):

Сценография:
„Черната пантера“
„Фаворитката“
„Мери Попинз се завръща“
“Първият човек”
„Рим“

Операторско майсторство:
Лукаш Зал, „Студена война“
Алфонсо Куарон, „Рим“
Роби Райън, „Фаворитката“
Кейлъб Дешанел, „Не поглеждай настрани“
Матю Либатик, „Роди се звезда“

Костюми:
„Мери Попинз се завръща“
„Черната пантера“
„Фаворитката“
„Кралицата на Шотландия“
„Баладата за Бъстър Скръгс“

Най-добра оригинална музика:
„Черната  пантера“
„Черен в клана“
„Ако Бийл стрийт можеше да говори“
„Островът на кучетата“
„Мери Попинз се завръща“

Визуални ефекти:
„Отмъстителите: Война без край“
„Първият човек“
„Играч първи, приготви се“
„Историята на Кристофър Робин и Мечо Пух“
„Соло: История от Междузвездни войни“

Монтаж:
„Черен в клана“
„Бохемска рапсодия“
„Фаворитка“
„Зелената книга“
„Вице“

Грим и прически:
„Граница“
„Вице“
„Кралицата на Шотландия“

Най-добра актриса в поддържаща роля:
Ейми Адамс, „Вице“
Марина де Тавира, „Рим“
Реджина Кинг, „Ако Бийл Стрийт можеше да говори“
Ема Стоун, „Фаворитката“
Рейчъл Вайз, „Фаворитката“

Най-добър актьор в поддържаща роля:
Махершала Али, „Зелената книга“
Ричард Е. Грант, „Можете ли да ми простите“
Сам Елиът за „Роди се звезда“
Адам Драйвър, „Черен в клана“
Сам Рокуел, „Вице“

Най-добър чуждоезичен филм:
„Капернаум“, Ливан
„Студена война“, Полша
„Рим“, Мексико
„Не поглеждай настрани“, Германия
„Джебчии“, Япония

Най-добър късометражен документален филм:
“Black Sheep”
“Period. End of Sentence.”
“End Game”
“Lifeboat”
“A Night at the Garden”

Документален филм:
“Free Solo”
“RBG”
“Hale County This Morning, This Evening”
“Minding the Gap”
“Of Fathers and Sons”

Най-добра песен:
“All The Stars“, „Черната  пантера“
“I’ll Fight”, “RBG”
“The Place Where Lost Things Go”, „Мери Попинз се завръща“
“Shallow”, „Роди се звезда“
“When a Cowboy Trades His Spurs for Wings”,  „Баладата за Бъстър Скръгс“

Най-добра пълнометражна анимация:
„Феноменалните 2“
„Ралф разбива интернета“
„Островът на кучетата“
„Мирай“
„Спайдърмен в Спайди-вселената“

Най-добър адаптиран сценарий:
Чарли Уачтел, Дейвид Рабоновиц, Кевин Уилмот и Спайк Лий, „Черен в клана“
Бари Дженкинс, „Ако Бийл Стрийт можеше да говори“
Ерик Рот, Брадли Купър и Уил Фетърс, „Роди се звезда“
Джоел Коен и Итън Коен, „Баладата за Бъстър Скръгс“
Никол Холфсенър и Джеф Уайти, „Можете ли да ми простите?“

Най-добър оригинален сценарий:
Дебора Дейвис и Тони Макнамара, „Фаворитката“
Пол Шрейдър, „First Reformed“
Ник Валелонга, Брайън Къри, Питър Фарели, „Зелената книга“
Алфонсо Куарон, „Рим“
Адам Маккей, „Вице“

Най-добър актьор в главна роля:
Крисчън Бейл – „Вице“
Брадли Купър – „Роди се звезда“
Уилям Дефо – „На портите на рая“
Рами Малек – „Бохемска рапсодия“
Виго Мортенсен – „Зелена книга“

Най-добра актриса в главна роля:
Ялица Апарисио – „Рим“
Глен Клоуз – „Съпругата“
Оливия Колман – „Фаворитката“
Лейди Гага – „Роди се звезда“
Мелиса Маккарти – „Можете ли да ми простите?“

Най-добър режисьор:
Алфонсо Куарон, „Рим“
Спайк Ли, „Черен в клана”
Павел Павликовски, „Студена война“
Йоргос Лантимос, „Фаворитката“
Адам Маккей, „Вице“

Най-добър филм:
„Черната пантера“
„Черен в клана”
„Бохемска рапсодия“
„Фаворитката“
„Зелена книга“
„Рим“
„Роди се звезда“
„Вице“

ОТГОВОРИ

Please enter your comment!
Please enter your name here